ჩვენ ვაკანსიების სერვისი გავუშვით: გამოაქვეყნეთ ვაკანსიები და მიიღეთ უკუკავშირი!
ქართულმა ვიდეოთამაშმა საერთაშორისო კონფერენცია Digital Dragons 2024-ზე გაიმარჯვა
ისტორიაში პირველად ქართულმა ვიდეოთამაშმა საერთაშორისო, პრესტიჟულ კონფერენციაზე Digital Dragons 2024 გაიმარჯვა.
1 კომენტარი
სტუდია MadMoa-ს მიერ შექმნილმა თამაშმა Dumbriel: Magnificent Adventure in Hell, ვიდეოთამაშების ინდუსტრიის ერთ-ერთი ყველაზე დიდ ღონისძიებაზე მიაღწია წარმატებას.
«ძალიან სასიხარულო ამბავი გვაქვს ჩვენი გუნდისგან.  Digital Dragon 2024-ზე ჩვენმა გუნდმა National Showcase Award მიიღო და 40-მდე წარდგენილ თამაშს შორის Dumbriel: Magnificent Adventure in Hell პირველ ადგილზე გავიდა. ვულოცავთ ჩვენ გუნდს და სრულიად საქართველოს ამ გამარჯვებას». — წერს ვიდეოთამაშის შემქნელი ქართული კომპანია AnimatronX-ი Facebook-ზე.
გიორგი ჭყრუნიშვილისა და ავთო უგლავას შექმნილ თამაშთან ერთად, საქართველო კიდევ ოთხი თამაშით იყო წარდგენილი: Infernal hunt,  Base2, Mother Deer და Legends Forge.
Digital Dragons ყოველწლიურად ტარდება პოლონეთში, ქალაქ კრაკოვში და ერთ-ერთ ყველაზე პრესტიჟულ კონფერენციად ითვლება. ეს წარმატება საქართველოს თამაშების ინდუსტრიის მსოფლიო რუკაზე გამოჩენაში დაეხმარება.